Przejdź do treści
Znajdujesz się: Usługi bytowe
imieniny: Iwony i Dezyderego
23 maja 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Usługi bytowe

Dom Pomocy Społecznej w Foluszu realizuje potrzeby mieszkańców zgodnie ze standardem, w odpowiednio urządzonych do tego celu pomieszczeniach. Pokoje i łazienki są wyposażone w system przyzywowy. Dom spełnia wszystkie wymogi wynikające z przepisów bezpieczeństwa przeciwpożarowego i sanitarnego. Jest pozbawiony barier architektonicznych.

 

Dom posiada do dyspozycji mieszkańców pokoje dziennego pobytu, cztery gabinety zabiegowe, dwa gabinety usprawniania leczniczego, pracownie terapii zajęciowej, bibliotekę, świetlice z tarasem, dwie jadalnie, kuchenki terapeutyczne, palarnie, kaplicę, inne pomieszczenia techniczne (sanitarne, do prania i suszenia), boisko do siatkówki, atlas do ćwiczeń, ścieżkę zdrowia wyposażoną w urządzenia do ćwiczeń fitness, dwie altanki dające możliwość bezpośredniego odpoczynku i relaksu w otoczeniu Magurskiego Parku Narodowego. 

 

Pokoje w Domu standardowo wyposażone są w łóżko, pościel, szafki przyłóżkowe i szafki wiszące, stolik, fotelik, szafę. Pokoje jednoosobowe i większość pokoi 2 i 3 osobowych posiadają węzeł sanitarny.

Obecnie dysponujemy pokojami:


  • 66 jednoosobowych
  • 70 dwuosobowych
  • 15 trzyosobowych


Wyżywienie 

Dom zapewnia 4 posiłki w ciągu doby, w tym dietetyczne

 

  • śniadanie 700 - 900
  • obiad 1300 - 1500
  • posiłek dodatkowy 1530
  • kolacja 1800 - 2000W trzech pawilonach znajdują się kuchenki terapeutyczne, w których można korzystać z kuchenki elektrycznej, piekarnika, lodówki i podstawowych sprzętów niezbędnych do codziennego funkcjonowania i prowadzenia kuchni. Mieszkańcy bez ograniczeń mają w nich całodobowy dostęp do napoi i podstawowych produktów żywnościowych.